Araç Kiralama Şartları

Kiralama yaşı
- Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (Renault Clio, VW Polo, Nissan Micra vb.)
- Orta grup araçlar için 25 yaş (Renault Megane, Opel Astra, VW Golf, MB A180 vb.)
- Orta-üst grup araçlar için 27 yaş (Skoda Superb, VW Passat vb.)
- Üst grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak (MB C Class, BMW 3 Series vb.)
- Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (MB E Class, MB GLE, GLC vb.)

Ehliyet süresi

- Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
- Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
- Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

Ön ödemeli rezervasyon koşulları

Ödeme yapılan kredi kartı sahibi (kart üzerinde kullanıcı adı yazmak zorundadır) ile aracı alacak kişinin aynı olması gerekmektedir. Ödeme yapılan kredi kartının ofiste ibraz edilmesi talep edilecektir.

Araç alımından 24 saat öncesine kadar yapılan iptal taleplerinde ilk üç günlük kira bedeli (tüm ekstralarla birlikte) tahsil edilerek kalan tutar iade edilir. 24 saatten az bir süre kalması halinde ise rezervasyon bedeli üzerinden bir iade sağlanmaz. Özel kampanyalı fiyat üzerinden yapılan rezervasyonlarda aracın erken iadesi durumunda ücret iadesi sağlanmamaktadır.

Yerinde ödemeli rezervasyon koşulları

Ücretsiz iptal sağlayabilirsiniz.

Rezervasyonunuzun kesinleştirilmesi amacıyla kiralamanızdan 24 saat önce yetkililerimiz tarafından kira bedelinin ödemesi talep edilebilir.  Ödeme yapmak istememeniz halinde rezervasyonunuz tarafımızca iptal edilebilir.

İptal bildirimleri info@orbayrentacar.com adresine yazılı olarak veya 0546 216 18 99 üzerinden rezervasyon merkezimize sözlü olarak yapılmalıdır.